Işık Almayan Evler İçin Öneriler

Işık Almayan Evler İçin Öneriler

Işık Almayan Evler İçin Öneriler

Evlerdeki güneş ışığı sağlığımızdan psikolojimize kadar pek çok unsuru etkilediği için son derece önemli oluyor. Eğer karanlık bir eviniz varsa küçük dokunuşlar sayesinde bu evi çok daha aydınlık bir hale getirmeniz mümkün oluyor. Daha canlı ve diri bir enerji yakalamak için ışığın gücünü hafife almamalı ve aydınlık evlerde oturmanın psikolojik olarak etkilerinin de olumlu olduğunu unutmamalısınız.

Işık Almayan Evler İçin Öneriler
Işık Almayan Evler İçin Öneriler

Ankara move iç mimar dekorasyon firması evinizin karanlık köşesini keşfetmek ve bunun için en doğru ışığı yakalamak için kaliteli hizmet vermektedir. Evinizde keşfe çıkan mimarlık ve dekorasyon firması doğru noktalardan ışığı verdiği zaman evinizdeki havanın kısa sürede oldukça fazla fark edeceğini göreceksiniz. Pencerelerin ufaklığı, kör noktaların fazlalığı, ahşapkoyu zemin, duvar rengi ve evin cephesi gibi çok farklı nedenlerden dolayı evin karanlık olabileceğini söyleyebiliriz.

Banyo ve giyinme odası alanları her zaman evin daha karanlık kısımlarında kalan alanlarıdır. Bu alanlarda doğal ışık yayan yapan kaynaklara yer verebilirsiniz. Yapay ışığın gün ışığına en yakın olan seçeneği ise LED ampullerdir. Odayı nelerin karanlık gösterdiğini bulmak önemlidir. Stillerin en açık tonlarını uygulamak iç mimarların genelde tercih ettiği yöntemlerden biridir. Renk seçiminde ışık algısını güçlendiren tonların uyumunu yakalamak da son derece önemlidir.

İç mimar danışmanlık Ankara bölgesinde yaygın olarak ışık ve renk uyumuna dikkat eden mimarlardan oluşmaktadır. Gri ve karanlık bir şehir olmasının yanı sıra evlere güneşin az girdiği alanların çok daha karanlık olduğunu görebilirsiniz. Parlak ve cilalı mermer gibi öne çıkan malzemeler kullanmak da evin daha aydınlık gözükmesini sağlayacaktır.

İç mimarlık arayışlarınızda bulacağınız firmalar renk kullanımını da evi daha aydınlık göstermek için limitlendirebilecektir. Açık renk duvarların da düz kalması yerine stencel desen uygulamaları yapabilirsiniz. Aydınlık dengesini kurarken yapay ışık kanallarıyla odayı desteklemeli ve pencere konumuna, yerleşimine de özen gösterilmelidir. Küçük pencereye sahip odalarla penceresi büyük olan odaların dizaynı birbirinden farklı olacaktır. Bulduğunuz iç mimar sihirli dokunuşları ile karanlık evinizi doğru seçimlerle aydınlık hale getirecektir.

 

error: Content is protected !!